Sevinç Spor Merkezi Trabzon Hakkında

Sevinç Spor Merkezinde, Kerim SEVİNÇ antrenörlüğünde kişiye özel hazırlanan programlar ile amacınıza hızlı ve sağlıklı bir biçimde ulaşırsınız.

Salonumuzda kondisyonunuzu artıracak koşu bantları, air walker, stepper ile vücut geliştirme ve fitness da kullanılan diğer her türlü makine ve serbest ağırlıklar mevcuttur.

Ayrıca bay ve bayan soyunma odaları ve duş kabinleri, tempolu bir biçimde çalışmanızı sağlayacak her türlü ses ve görüntü donanımı mevcuttur.

Vitamin barımızda meyve suyu, ek besin ürünleri ve diğer içeceklerin servisi yapılır. Ayrıca her türlü ek beslenme ürününün parekende satışı yapılır.

Merkezimiz, Optimum Markasının Beslenme Destek Ürünleri bayiisidir.

Spor Merkezimiz Pazar günü hariç haftanın hergünü sabah 12:00 dan gece 22:00 ye kadar açıktır. Kullanım bu saatler içinde sınırsızdır.

Salonumuzla ilgili daha iyi fikir edinmek için fotoğraf galerisine göz atabilir yada üye deneyimlerini inceleyebilirsiniz.


KERİM SEVİNÇ ÖZGEÇMİŞ
01.03.1973 tarihinde Trabzon da doğdum. Trabzon ticaret lisesi mezunuyum. Küçük yaslara dayanan bir spor yaşantım var. İlk spor hayatıma basketbol ile doğan spor kulübün de başladım. Bir takım olumsuzluklardan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Daha sonraları küçük yaslardan beri ilgi duyduğum sporlardan biri olan, uzak doğu sporuna devam ettim. Ardından askere gittim. Acemi birliğini Manisa Kırkağaç’ta tamamlayıp, usta birliği Siirt’in Baykan ilçesine bağlı ziyaret komando bölüğünde bitirdim.

O dönemler Askerlikten kalma polis özel harekât hayallerimi süslemekteydi. Daha sonra polis özel harekatına katılma kararını verip imtihanına girdim. 30 kişi içinde 4 kişinin arasına girmeyi başarmıştım, fakat bu konuyu ailem onaylamamıştı, vazgeçmek zorunda kalmıştım. Ve hayallerim yıkılmıştı. Hemen ardından özel harekâta hazırlık yıllarında tanıştığım, önceleri çok sıcak bakmadığım vücut geliştirme sporu ile tanıştım. Bu spor konusunda bilgi sahibi olunca fikirlerim dört dörtlük değişmiş. Sevdiğim, zevk aldığım bir olgu haline gelmişti. Ayni zamanda polis özel harekatına gidememek benim bir hayli zor günler geçirmeme sebep olmuştu.


Vücut geliştirme sporu bana o yıllarda da iyi bir dost olmuş, bana güç kazandırıp, fiziğimi güzelleşmesinde yardımcı olmuştu. O dönemler de öğrendim ki, Vücut geliştirme sporunda, vücudunuzu heykeltıraş gibi isliye bilirsiniz. İster büyütüp, isterseniz küçülte bilirsiniz. İsterseniz yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz. Ayrıca sağlık açısından faydaları tartışılmayacak kadar bir hayli fazladır. Tarihide de atletizm gibi eski bir spor dalıdır. Benim vücut geliştirme deki idollerimden Arnold SCHWARZENEGGER, hayatini konu alan bir kitap ve bizim tarihimizde Ali faik, Ömer Seyfettin, ünlü güreşçimiz Kocayusuf, Mehmet Akif Ersoy ve daha bir sürü ünlünün ağırlık çalışması yaptığı bilinmesinin yanında, 4. murat zamanında yeni çeri ocaklarının güçlenmek için yaptıkları ağırlık çalışmaları, ardından monitörlük kursunda Marmara üniversitesinde Ahmet ENÜNLÜ’ den aldığım doyurucu bilgiler ve bir profesörün televizyon programında vücut geliştirmenin faydasından bahsetmesi beni büyüleyen unsurlardandır.

Hiç unutmuyorum ilk zamanlar mahallemdeki küçümseyerek şaka yapan arkadaşlarım zaman geçtikçe onlardan daha sağlıklı, güçlü ve fiziğim düzgün görünce fikirleri değişmiş, taktir etmeye başlamışlardı. Askerden sonra bir takim islerle uğraştım fakat insanin her yaptığı is kendi mizacına uygun olmalıydı benimde yaptığım isler benle pek uyum sağlamıyordu is konusunda o dönemler kendime uygun ileriye yönelik yapabileceğim isler araştırıyordum. Aklımda hep güvenlik isleri vardı, bu arada da antrenmanlar son hızıyla devam ediyordum.yine o dönemler Vücut geliştirme sporuyla ilgili bir şey ilgimi çekmişti.

Trabzon’da bu spor yıllardan beri yapılmasına rağmen lisanslı sporcusu hiç yoktu, hiçbir faaliyeti yoktu, vücut geliştirme federasyonu 1991 yılında kurulmuş Trabzon’un federasyonla hiçbir ilgisi yoktu ve haliyle hiçbir resmiyette yoktu ben il temsilcisi olmadan önce bu spor bilgisizlik ve ilgisizlikten dolayı mevcut olan salonlarda kapanıyordu artik spor yapacak düzgün bir salon bulamıyorduk 1999 yılında o dönemin il müdürü Mehmet ali BABACAN beni vücut geliştirme ve fitnesi il temsilciliğine atamıştır. Trabzon’da o dönemler resmi antrenör yoktu hem yaptığım sporu resmilendirmek, hem de bilgilerimi pekiştirme amaçlı 1999 yılında Malatya’da açılan 21 günlük kursa katildim ardından diploma almaya hak kazandım böylece Trabzon’da ilk kez resmi antrenör olma imkanı bulmuştum

Daha sonra da buralarda yeterli derecede antrenman yapacağım salon kalmamıştı artik öncelikle bu amaç kurduğum sevinç spor merkezini farkında olmayarak mesleğim haline de gelmiştim daha sonraları 2001 yılında Trabzon tanjant yolu üzerinde 2.inci şubemizi sevinç spor öğrencisiyle ortak açıp , onun talebi üzerine orayı kendisine bıraktım. İl temsilcisi olduktan sonra kolları sıvadım Trabzon’a vücut geliştirmeyle ilgili ilk faaliyetlere başlangıcım 1999 tarihinde gösteri teşvik yarışmasıydı ardından 2000,2001,2002,2003 il yarışmaları takip etti. ayrıca 2002 yılı da ilk kez organize ettiğim Atatürk kupası federasyon başkanı ve ekibinin katıldığı Trabzon’daki ilk ulusal yarışmadır.Artık bu spor bu şehirde çiğ gibi büyüyüp, yaygın hale gelmeye başlamıştı bu arada da salon sayıları da artmaya başlamıştı. Tabiî ki şehrimize katmak istediğim aktiviteler devamı gelecekti. Türkiye’miz ve Trabzon’umuz her türlü güzelliğe layıktır. Bunlara ilave olarak 2004 yılında daha büyük bir yarışma bay, bayan vücut geliştirme ve fitnes Türkiye şampiyonasını Trabzon’a alınmasını sağlamış oldum. Katilim Türkiye’nin hemen hemen her yerinden oldu ve sporcu şayisi bir hayli fazlaydı artik halkımız televizyonda görmüş olduğu dehşet vücutları Trabzon’umuzda da görme imkanı bulmuştur.

Bunlarla beraber 2002 yılında beysbol federasyonu bünyesinde olan bilek güresi ayni yıl vücut geliştirmenin bünyesine girmesiyle 2003 aralık ayında Trabzon’da gösteri ve teşvik yarışması organize ettim. Trabzon’a bu yarışmalar neticesinde yıllardır mücadele verdiğim 2004 yılında kazandırdığımız ulusal podyum, artik bundan sonra yapılabilecek yarışmalarımızın da podyum sorununu çözmüş olduk Trabzon’da yapılan eğitim faaliyetlerinde şunlardır 2004 yılında organize ettiğim 1. antrenörlük kursun a Türkiye’nin bir çok ilinden katim olmasına rağmen Trabzon dan katilim bir hayli fazlaydı. Böylece şehrimiz dede resmi antrenör sayısının artmasına da çabalarıma da ulaşmış oldum. Organizelerde gecemi gündü katip, yaptığım bu çalışmalarda bana yardımcı olan bütün herkese minnettarım, onlara teşekkürü bir borç bilirim, Tabiî ki bu çalışmaları federasyon, gençlik spor il müdürlüğü ve ben il temsilcisi ortaklasa yapmış olduğu organizasyonlardır ben federasyon ve gençlik spor il müdürlüğü arasın iyi bir köprü olmuştum. Bu arada da hiç unutamadığım bir şey daha var.

2004 yılında vücut geliştirme ve fitnesi yarışmasında Trabzon da eski başkanımız konuşma yaparken sözlerine şöyle başlamıştı Kerim SEViNÇ il temsilcisi olarak çalışmalarıyla Türkiye içindeki il temsilcilerinin başari bakımından ilk on arasındadır sözü beni bir hayli gururlandırmıştı.Bu işe başladığım zamanlar 2 şey düşündüm birincisi ya yarışmalara hazırlanıp sadece kendimi yarışmalara hazırlayıp yarışmalarda başari elde etme çabasını verecektim, yada Trabzon’u yarışmalara açıp yarışmacılar çıkmasına vesile olup, organizasyonlar düzenleyip vücut geliştirme ve fitnes sporunu daha yaygın hale getirecektim. tabi ki ben 2 incisini seçtim bunlarla beraber sevinç spor merkezinde de bir sürü sporcu yetiştirdim, bunlardan bazıları derece yapmıştır. Simdi su anki başkanımızın yönetiminde Türkiye federasyonu yönetim kurulu üyesiyim artik Türkiye genelinde çalışmalarıma devam ettireceğim.

Ayrıca uluslar arası arenada başari yapmış Trabzon, sporun bünyesinde tescilini yaptırıp vücut geliştirme, fitnesi branş’ını kararını aldırıp kurulmasını sağladım ve su an orada antrenörlük görevine de devam etmekteyim. Spor sağlıktır sporun iyisi, kötüsü, yaşı olmaz spora her türlü desteği verene kişilere teşekkürlerimi sunar sözlerimi önderimiz ATATÜRK’ÜN sözleriyle bağlamak isterim.’SAGLAM KAFA SAGLAM VÜCUTTA BULUNUR’ .


Kerim SEVİNÇ

AKTİVİTELER

İskenderpaşa Mahallesi Güzel Hisar Caddesi İşyeri Seyhan Ap.No: 9/B TRABZON

Tel: 0533 666 30 53
Faks: 0462 321 08 12

Bu Salon'un Konumu Trabzon Fitness Salonları

Konuma Göre Fitness Salonları